Třída - 8. C

Pražské poetické setkání - školní kolo

Ve čtvrtek 16. února v odpoledních hodinách proběhlo v prostorách našeho divadla školní kolo Pražského poetického setkání. Této každoroční přehlídky se účastnili recitátoři, kteří vzešli z třídních kol nebo se dobrovolně rozhodli reprezentovat své třídy. Z každé kategorie byli porotou vybráni dva reprezentanti do obvodního kola a jeden náhradník.

Porota to při svém hodnocení neměla vůbec jednoduché, obzvlášť v kategorii 6. – 7. tříd, kde došlo na recitaci i druhých textů. Porotě (Ester Stará, Jana Kadlecová, Jana procházková, Marie Hronková, Kamila Kyjanková a Petr Tichý) patří poděkování za profesionální a objektivní hodnocení.

Poděkování patří všem učitelům, kteří s dětmi na recitaci pracovali, uspořádali ve třídách třídní kola nebo děti jinak podpořili. Díky také patří rodičům, kteří v mnoha případech pomáhali s výběrem, s dětmi se texty učili a přišli se na přehlídku recitátorů podívat. Recitátory určitě potěšilo, že je přišli podpořit jejich spolužáci a kamarádi. Milá byla také účast pana ředitele, který si tak jistě zpříjemnil svůj odpolední den.

Všichni recitující si odnesli sladkou odměnu, o kterou se postarala paní hospodářka, postupující a náhradníci si mohli vybrat knihu z nakladatelství Mladá fronta nebo Portál.

Všem postupujícím držme v březnu palce a za rok se budeme těšit na další příjemně strávené poetické odpoledne.

Výsledky školního kola naleznete v příloze, fotografie si můžete prohlédnout zde.

Za kolektiv učitelů Lucie Klimešová

Přiložené soubory:

Kalendář akcí

Neděle 23.6.2024
Pondělí 24.6.2024
Úterý 25.6.2024
Středa 26.6.2024
Čtvrtek 27.6.2024
Pátek 28.6.2024
Sobota 29.6.2024